Lauljad nüüd lähevad

Eesti Maanteemuuseumis publiku poolt hästi vastu võetud rändnäitus “Lauljad nüüd lähevad” jõudis 23. oktoobril Kõrveküla raamatukokku.

Näitus esitleb viise, kuidas on laulupeolised aegade jooksul kohale jõudnud, tehes kummarduse lauljatele-rännumeestele, kes kogunesid 1869. aasta suursündmusele kõikide kaigaste kiuste, mis lauluvankri kodaraisse pilluti.

Näitust ajendas koostama tõsiasi, et esimesest laulupeost pole teadaolevalt säilinud ühtki fotot. Seetõttu otsustatigi Eesti Maanteemuuseumi eestvõttel laulupeole minemise protsess taaslavastada ning ajastutruult jäädvustada. Fotokunstnik Toomas Kalve kasutas kõikide ülesvõtete tegemiseks plaatkaamerat. Seesuguste ülesvõtete tegemine pole aga kõige lihtsam protsess.

Näitus jääb avatuks kuni 22. novembrini 2019.

näituse plakat