Raamatukogude aasta pressiteade

PRESSITEADE
28. märts 2022

Enam kui 100 raamatukogu üle Eesti toob välja oma kogude pärlid

Täna, 28. märtsil avatakse enam kui 100 raamatukogus üle Eesti väljapanekud kogude kõige rariteetsemate esemetega. „Kogude pärlid“ näitustel eksponeeritakse nii vanu raamatuid, erikujulisi köiteid kui huvitava taustalooga esemeid. Väljapanekud, millest osad toimuvad ka virtuaalselt, on avatud 3. aprillini.

Alates 28. märtsist eksponeerivad raamatukogud üle Eesti oma kõige erilisemaid esemeid, et rõhutada raamatukogude rolli oluliste mäluasutustena. „Raamatukogud on juba üle poole tuhande aasta hoidnud Eesti kultuuripärandit. Raamatukogude aasta puhul toob enam kui sada raamatukogu üle Eesti oma suurimad aarded välja,“ ütles Eesti Rahvusraamatukogu peadirektor Janne Andresoo.

Esindatud on 13 maakonna raamatukogud ning teavitamise põhjal on kõige usinamad „Kogude pärlid“ näituste korraldajad Tartumaal, Raplamaal, Harjumaal ja Pärnumaal. Nimekirja osalevatest raamatukogudest leiab www.raamatukogudeaasta.ee/sundmus/kogudeparlid/ ning visuaali siit.

Iga raamatukogu on väljapaneku lahendanud omal moel, kuid ühendavaks jooneks on külastajatele oma kogu kõige-kõigemate tutvustamine.

Raamatukogude teema-aasta kutsus ellu Kultuuriministeerium ja seda veab koostöös 870 raamatukoguga Eesti Rahvusraamatukogu. Teema-aasta kohta leiab lisainfo veebilehelt www.raamatukogudeaasta.ee.

Teate edastas Stina Pley

Raamatukogude aasta kommunikatsioonispetsialist