Fotonäitus MUHU mustrid Kõrveküla raamatukogus 12.09.-14.10.11

Fotogrupp “Hetkepüüdjate” näituse tutvustus:

Suure ja Väikese väina vahele pikitud Muhu saarel  on pärast möödunud suve meie jaoks hoopis teine tähendus kui varem…

Olime läinud suvel Tartu rahvaülikooli loodusfotograafia suvekoolis Muhu saarel ja ankrus otse saare ajaloolises südames – Koguva külas. Fotoaparaadiga sai sealsamas külatanumal ja mujal saarel veedetud tunde, otsides sammaldunud kiviaedadest, ajahambast puretud paadipragudest  ning  rannakivides kivistunud fossiilidest seda Muhu saarele igiomast – nn Muhu mustreid. Oleme ju fotofännide seltskonnaga väisanud aastate jooksul ka Ruhnut, Hiiumaad ja Vormsit ning meie eesmärgiks oli püüda objektiivi just eelkõige seda, mis eristab Muhu saart teistest Eestimaa saartest.

Käesoleval näitusel väljapandu on meie, Muhu loodusfotograafia suvekoolis osalenute loominguliste otsingute nähtavaks saanud tulemus.

Oma panuse Muhu mustrite loomisse andsid:

Külli Kolina, Pille Porila, Arvi Rungi, Aivar Raav, Ene Lainemäe, Eha Jakobson, Külli Laidla, Hele Sell, Helve Hinno, Diivi Põdersoo, Hele Ellerma, Elle Mets

Näituse kujundas Külli Laidla